Služby

Masáže:

Před samotnou masáží s Vámi prokonzultuji Váš zdravotní stav a také to, co Vás trápí a s čím Vám mohu nejlépe pomoci od bolesti. Ráda se přizpůsobím Vašim požadavkům, aby provedená masáž byla přímo na míru pro Vás. Nejsem, ale zdravotní pracovník, nejsem fyzioterapeut a nejsem chiropraktik. Nedokáži Vám bohužel pomoci se vším a mnohdy ani nesmím, abych Vám neublížila - což se týká především různých blokací na úrovni kosterního aparátu. Nezlobte se na mne, pokud Vám nebudu nahazovat kyčel do původního stavu a vyhledejte pomoc specialisty.  

Vzhledem k tomu, že každý z nás je jiný a každý má rád něco trochu jiného, nemusíte bezvládně ležet na lehátku a nechat se potichu mučit, lechtat nebo hladit, pokud Vám to nevyhovuje. Každý masér by měl přitlačit nebo ubrat, je li to potřeba. Občas se ale stane, že klient je tak poddajný a masér nezachytí žádný jemný signál. Přitom by klient chtěl třeba něco změnit, ale neřekne si o to a neřekne..... protože "je mu to blbý." 

Vážení klienti, jsou to Vaše peníze, je to Váš čas a já také chci, aby jste si to užili. Pokud máte nějaký zvláštní požadavek, tak si o něj prostě řekněte. Domluvím se s Vámi česky a pokud je to nutné, vynasnažím se i anglicky.

Nabízím tyto typy masáží: kombinovanou, lymfatickou, hot stones, čokoládovou masáž hlavy a masáž bambusovou.

V kombinované masáží využívám znalostí a zkušeností z různých typů masáží (klasická, thajská, akupresurní, antiblokační, havaj apod.) podle potřeby, stavu a spokojenosti klienta. Dávám si záležet, aby každý klient odcházel s pocitem, že si to užil, prioritou je uvolnit ztuhlé svalstvo a pomoci tak od bolesti. Na přání klienta lze použít také nahřáté lávové kameny - zejména v zimním období bývají hojně využívány.

Masáž lávovými kameny pochází již ze staré Číny, oblíbená je zejména v zimním období, kdy krásně prohřeje unavené a ztuhlé svaltvo a tím ho uvolní a zrelaxuje. V Restitutio vždy kombinuji techniku lávových kamenů částečně s manuálním promasírováním prohřáté partie. Protože jedině v této kombinaci má tento typ masáže trvalejší účinky.

Lymfatická masáž je velmi jemná technika se silně detoxikačními účinky. Výsledky jsou patrné již při první masáži zejména u natékajících nohou či na jiných částech těla. Nepůsobí na svaly, jde obvykle ale o velmi příjemnou relaxační techniku, u které si nejen odpočinete, ale i pročistíte tělo. Je ale třeba dodržovat pitný režim a aspoň trošku zdravý životní styl. Chcete - li docílit dlouhodobějšího efektu či podpořit boj s nadváhou, je tato technika stejně tak žádaná.

Čokoládová masáž hlavy je v Restitutio velmi oblíbeným typem masáže, protože i velmi napjatý klient se po ní postupně uvolní a pěkně se poddá příjemným dotykům s vůní čokolády. Po odlíčení a za pomocí 100%ní čokoládových bobů smíchaných s teplým kokosovým olejem (v případě alergie na kokos lze smíchat s jiným typem oleje) postupně jemně masíruji dekolt, šíji a obličej. Následně čokoládu důkladně smyji a provedu velmi relaxační masáž hlavy nasucho. Kokosový olej je vysoce hydratační a čokoládové boby působí silně detoxikačně. Samotná masáž obličeje je účinná všemi směry proti stárnutí obličeje. Výsledkem je hlaďoučká a hydratovaná pokožka.

Baňková masáž je velmi účinnou metodou při léčbě bolestí stuhlého svalstva i kloubů. Podle čínské medicíny stimuluje také funkci vnitřních orgánů. Vždy záleží na zvolené metodě baňkování a na postižení baňkované oblasti v tom, jak bude kůže prokrvená, při středně a silně zvoleném baňkování zůstávají na kůži červené, vyjímečně až velmi tmavé modřiny, které se ale po několika dnech vstřebají. Baňkování pomáhá odplavovat nebezpečné škodliviny z těla, silně prokrvuje, podporuje lymfatický systém, uvolňuje svalstvo a ulevuje od bolesti. V Restitutio kombinuji baňkovou masáž s úvodním i závěrečným promasírováním pro větší relaxaci. 

Masáž Hawai pochází z Havajských ostrovů. Základy této masáže spočívají ve speciálních Havajských technikách využívajících k masírování nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Je rytmická, je energická, je hloubková, ale je také relaxační. Odstraňuje energetické bloky, svalovou bolest, únavu a napětí. Součástí této masáže je i masáž hlavy. Je vhodná zejména pro prostorově výraznější klienty, kde se tradičně používala jako silovější hloubkový typ masáže, díky hojnému používání loktů a předloktí. Ale dá se samozřejmě přizpůsobit i více relaxačním způsobem pro jemnější typy. 

Bambusová masáž je jistě zajímavým zážitkem pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet také něco netradičního. Za pomocí teplých bambusových tyčí a voňavého oleje masíruji Vaše tělo speciálními tahy za pomocí různě dlouhých bambusových tyčí. Původně byla tato masáž určena pro hloubkovou masáž na míru pro silnější postavu, ale dá se provádět i jemnějším způsobem. Důležitá je komunikace. Tzn. že pokud je tlak nepříjemný, stačí otevřít pusu, tak abyste si masáž dostatečně užili. Díky tomu, že bambusovou masáž provádím vždy také na dolních končetinách, je naprosto nevhodná pro osoby trpící křečovými žílami.

Přístrojová pedikúra:

Přístrojová pedikúra má mnoho výhod. Je postavená na metodě broušení a zabrušování pomocí přístroje. Je šetrná i k noze diabetiků, stejně tak trpících křečovými žílami, těhotných maminek apod. Nehrozí Vám při ní poranění, tak jako u klasické pedikúry a přitom je vysoce efektivní. Je to sice individuální, ovšem zpravidla u zdravých nohou tato pedikúra vydrží o dost déle než klasická mokrá pedikúra, a to díky šetrnému způsobu odstraňování přebytečné rohové vrstvy kůže speciálními většími i velmi malými bruskami. 

Kosmetika Nobilis Tilia:

Pravidelné celkové kosmetické ošetření pleti pomáhá zpomalovat stárnutí pleti, tudíž Vaše pleť zůstává pěstěná a poněkud pevnější i ve vyšším věku. Každé kosmetické ošetření začíná diagnostikou, kde je třeba určit, o jaký typ pleti se jedná a podle toho se nanáší v průběhu celého procesu přípravky a přizpůsobují postupy ošetření individuálně. Následuje povrchové čištění, kde Vás odlíčím a zbavím vnějších nečistot, dále pak peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk a hloubkové čištění. V Restitutiu kombinuji klasické manuální hloubkové čištění pleti s použitím ultrazvukové špachtle, aby z pleti byly důkladně odstraněny nečistoty. Pleťové olejíčky, séra, masky a krémy dodají kůži důležitou hydrataci, regeneraci a pružnost. Ovšem tou nejpříjemnější a velmi důležitou součástí každého ošetření je kosmetická masáž, která nastartuje regenerační procesy v pokožce a zrychlý její metabolismus. Je ale také vysoce relaxační a příjemná a promění tak každou návštěvu v luxusní zážitek, na který se všechny (a ne pouze a výhradně) ženy moc těšíme.

Biofáze:

Jedná se o unikátní metodu přírodního ošetření pokožky, založenou na ovlivňování enzymu přirozeně v ní obsažených. Biofáze jako metoda enzymatické regenerace navrací pleti ztracenou rovnováhu a pomáhá řešit její aktuální stav či problém. Významně snižuje oxidační stres, pomáhá uchovávat vitalitu pleti, posiluje její ochranu, podporuje regeneraci a přináší úlevu při celé řadě potíží. 

Jedná se o jediněčnou unikátní metodu, která nemá konkurence. Je podepřena vědeckými studiemi a spolupráci s uviverzitami v ČR. Obsahuje totiž látky, které nedoplňují to, co pleti chybí, tak jako to dělá zejména kosmetika konvenční, ale naopak probouzí pleť k vlastní aktivitě a navrací tak pleti ztracené balanční procesy. 

Klasická nebo přírodní?

Chceme-li podnítit pleť k tomu, aby se opravdu "vyléčila", je k tomu třeba nejen podstoupit pravidelná kosmetická ošetření, ale také pečovat o pleť doma. Někdy je tento proces dlouhý i několik měsíců, dokud se pleť nezbaví toxicity, je tedy třeba používat pouze kvalitní přírodní kosmetické výrobky. Není příliš žádoucí je nadále mísit s konvenční kosmetikou. Pleť je zmatená a u citlivějších jedinců může být i dost podrážděná. 

Proto je dobré přiklonit se spíše ke konvenční kosmetice, která má své výhody například ve větší dostupnosti, vyšší trvanlivosti, možná i nižší cenně, a při vysoké kvalitě si pleť hýčká jinými způsoby a to dodáváním ztraceného materiálu. 

Nebo se přiklonit ke kosmetice přírodní, a to tedy kosmetice kvalitní, která zajistí, že se účinné látky do pleti dostanou a svoji službu odvedou. Proces léčení může být u někoho i delší, ale výsledek potom o to déle trvá. Přírodní kosmetika navíc neobsahuje toxické látky, z nichž některé se mohou dostat až do krevního řečiště. Je to vlastně podobné jako kupovat zeleninu v supermarketu a kupovat zeleninu na farmářských trzích nebo si ji pěstovat na zahrádce.

Řasy:

Falsh eye lashes 1D je tzv. základní metodou aplikace, kdy se na jednu Vaši řasu nalepí tlustější a delší řasa umělá. Výsledkem jsou řasy přirozeného, ale výrazného vzhledu. Mnoho zákaznic, které chtějí mít řasy krásně upravené, vypadat namalovaně a výrazně, i když si nedali ani řasenku a zároveň do určité míry působit přirozeně, je tato metoda správnou volbou. Možná máte špatnou zkušenost od některých eye lash specialistek, které zapomínají dodržovat pravidla řasa na řasu a hezky to vypadá možná první den, ale pak Vám dojde, že jsou řasy poslepované a musíte je odstranit. Někomu zase nové řasy vypadali za týden, což si každý nemůže finančně dovolit. V Restitutio zpravidla a zejména první aplikace trvá asi 2 hodiny, protože si na výsledku dávám záležet. Řasy jsou krásně oddělené a vydrží minimálně 3 týdny, je třeba průběžně chodit na doplňování, tak jako s umělými nehty a o řásky se i malinko starat. Doba, kdy je potřeba řasy doplnit je individuální, ale pohybuje se v rozmezí 3 - 6 týdnů. Ideální je chodit na doplňování po 3 - 4 týdnech. Řasy se doplňují proto, že nalepená řasa odrůstá a prodlužuje se její délka díky narůstání přirozené řasy, na které je nalepená, nalepená řasa se sundá a nalepí se na původní řasu nová. Dále je to proto, že přírodní řasy přirozeně padají, stejně jako Vaše vlasy a pod nimi pak znovu rostou nové. Životnost přírodní řasy je zhruba 60 dní. Samozřejmě je to dáno dle typu původních řas dané klientky. 

kontraindikace: infekční onemocnění v obličejové části, zranění v oblasti očí, ječné zrno, ekzémy v oblasti očního okolí

zvýšená přecitlivělost oka - alergické a velmi citlivé klientky nemohou umělé řasy nosit. Oko po aplikaci může svědit a otíkat. Mírně citlivé oko si zvykne do dvou dnů. Vyjímečně se ale může objevit žena se zvýšenou alergií. Pokud jdete poprvé a víte o tom, že jste citlivější, můžete si přijít udělat alergický test. Nalepí se na každé oko pouze několik řas do konce koutku a pokud oko neopuchne a nesvědí, můžete si druhý den nechat řasy nalepit nebo to prostě risknout na místě. V případě silné reakce lze řasy do 7 pracovních dnů sundat bez poplatku.